Slovenské tímy na EOHT

Slovensko hosťovalo druhý rok po sebe turnaj European Olympic Hopes Trophy, tento raz v Skalici. Dnešným finálovým kolom turnaj skončil a Slovensko odovzdáva štafetu budúcoročnému organizátorovi, susednému Česku.

Medzinárodný turnaj, na ktorom sa zúčastnilo 6 krajín odštartoval vo štvrtok. Šesťčlenné reprezentačné družstvá sa počas turnaja stretli vo vzájomných zápasoch. Po príjemne teplom počasí dnes hráčov potrápil sychravý a veterný deň, ktorého teplota pri zahájení hracieho kola neprevýšila 3°C. Napriek nepriazni počasia sa atmosféra turnaja niesla v príjemnom duchu.

Pre chlapčenské družstvo sa turnaj nezahájil najlepšie. Prvý zápas prehrali slovenský reprezentanti s Poľskom 1:4. Kvalitný výkon predviedli hráči v zápase so silným českým súperom, keď tesne prehrali 2:3. Aj napriek bojovnosti sa chlapcom nepodarilo obsadiť lepšie ako šieste miesto.

,,Najťažším súperom boli asi Rakúšania, no na mňa zanechal dojem môj maďarský protihráč. Napriek zvláštnemu štýlu švihu, v silnom vetre a v asi piatich stupňoch hral neskutočne dobre. Najlepšiu atmosféru som pociťoval pri zápase s Českom. Hral som proti kamarátovi a môžem povedať, že to bol vyrovnaný zápas, ktorý som si naozaj užíval. Len škoda, že som ho nevyhral.’’ povedal k turnaju Lukáš Zušťák.

Dievčenský tím síce minuloročné druhé miesto neobhájil, no umiestnil sa na peknej tretej priečke. Hneď v prvom zápase odohrali všetky dievčatá veľmi vydarené kolo a svojim súperkám z Poľska nadelili nakladačku v podobe 5:0.

,,Radosť z víťazstva v prvý deň nám vytvorila v kolektíve dobrú atmosféru. Druhý deň boli našimi súperkami Slovinky. V zápasoch proti nim boli úspešné Táňa Čičová a Miška Vavrová, ktoré vo foursome dokázali remizovať. Ema Dobiašová sa sala jedinou slovenskou víťazkou v zápasoch jednotlivcov. Proti zápasu s Maďarskom, ktorý sa odohral poobede sme vyhrali. Tretí deň nás čakali najväčší favoriti súťaže Česi. Žiaľ, proti nim sa nám nepodarilo uspieť. V škole som kvôli turnajom nebola už skoro 10 dní, a tak sa štvrtý hrací deň pre mňa stal dňom dopisovania chýbajúcej látky.’’ reagovala členka tímu, Antónia Zacharovská.

Vyrovnané výsledky často končili až na rozstrelových jamkách. V poslednom hracom dni sa napríklad v zápase Rakúsko – Slovinsko skončili až tri z piatich zápasov v playoff.

EOHT je prvým turnajom, kde sa slovenský národný tím zúčastnil pod novým vedením. Pod taktovkou Zuzany Kamasovej sa predstavil dievčenský tím, chlapčenské družstvo viedol na turnaji Andrew Malley.

Počas tréningového kola padol dokonca hráčovi z maďarského tímu hole in one. Počas turnaja sa, ale takýto šťastlivý úder nepodarilo zahrať žiadnemu hráčovi.

Konečné výsledky nájdete TU

Fotogalériu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER