Slovenskí hráči v NGTM opäť na stupňoch víťazov.

Uplynulý víkend 26.a 27.9.2015 sa v Brne na ihrisku Kaskáda odohral piaty a posledný zo série turnajov  CityGolf.cz Národní  Golfová  Tour  Mládeže,  ktorý  niesol  v názve titul  Masters.
Hrala sa majstrovská  kombinácia  deviatich jamiek  Kamenná- Železná, par 72.  Právo  zúčastniť sa ho  malo prvých 10 hráčov  priebežného poradia  po dlhodobej  časti v každej kategórii ( bolo ich 6),  ktorých súťažný výbor doplnil na celkový počet 84.
      Z  mladých slovenských hráčov sa ho zúčastnili  3 zástupcovia,  ktorí  zvádzali boje  v dvoch kategóriách:  kadeti (15-16 rokov) a  starší žiaci ( 13-14 rokov). V kategórii kadetov spomedzi 15 účastníkov preukázal dobrú športovú formu  pätnásťročný Matej Čerman, ktorý  vo veternom počasí  75 a 73 rán obsadil na stupňoch víťazov  2.miesto. Po prvom hracom dni delil druhé miesto s Davidom Michekom, avšak gradujúcim výkonom ho rozdielom siedmich rán odsunul na tretiu priečku. Zdolal ho len o rok starší Adam Čapek, ktorý kategóriu kadetov opúšťa.
      V kategórii starších žiakov sme mali dvoch zástupcov. Michal Darovec sa umiestnil s výsledkom 85 a 75 rán na 10. mieste.  Lukáš Zušťák sa s  85 a 87 ranami umiestnil na  12.priečke.V kategórii štartovalo 15 hráčov.
      Konečné poradie celej CityGolf.cz Národní Golfové Tour Mládeže v jednotlivých kategóriách bude oficiálne zverejnené a vyhlásené na  Večeri českého golfu v novembri  2015 v Kongresovom centre Prahe.