Slovenskí profíci v zime

Aj keď pre väčšinu začína rok 1. januára, pre profesionálnych golfistov je to skôr začiatok mesiaca november. V tomto čase začína príprava a ladenie formy na novú sezónu.

Výnimkou niesu ani dvaja slovenskí profesionalni hráči, Peter Valášek a Jan Friesz. Tak ako minulý rok sa spolu vybrali začiatkom novembra do španielskej Andaluzie. V priebehu novembra a decembra tu začali tréning na druhú sezónu v ich profesionálnej kariére.

Neoddelitelnou súčasťou prípravy je aj účasť na profesionalnej golfovej  GECKO Tour 2016/2017. Táto už tradičná séria profesionalnych turnajov hraných na ihriskách v okolí španielskej Marbelly v mesiacoch november až marec slúži pre mnohých hlavne európskych profesionálov druhej výkonostnej vlny na porovnanie ich výkonosti v zimných mesiacoch. Ale nieje výnimkou, že sa tu objavia aj stáli hráči Challenge tour a dokonca aj hráči, ktorí už okusili  účasť na European tour. V tomto roku má GECKO Tour nový formát, keď sa každý týždeň hrajú dva dvojdenné turnaje, každý  s Prize Money 10 000,EUR.

Vynikajúcu formu na úvod novej sezony práve na turnajoch GECKO Tour ukazuje Jan Friesz. Po priemernom výkone pri prvej účasti hned po prílete do Andaluzie dosiahol v ďalších šiestich turnajoch štyrikrát umiestnenie v TOP10. Jedno umiestnenie na delenom štvrtom mieste, dve umiestnenia T6 a dve umiestnenia T8 znamenajú pre Jana Friesza po Vianočnom prerušení výborne 5. miesto v celkovom hodnoteni Order Merit GECKO Tour 2016/2017. Tento rebríček zaručuje najlepším 30 golfistom podľa Prize Money účasť na finálovom turnaji, ktorý sa hrá 6.-7.marca 2017 na ihrisku Finca Cortesin s celkovou prémiou 50 000 EUR.

,,Svoj prvý golfový  profesionalny rok by som rozdelil na dve časti. Pred turnajom European Tour – Czech Masters, a po tomto turnaji. Nebolo to len výsledkom, ale hlavne tým, že som začal trochu ináč golfovo rozmýšlať. Moja hra je stále agresívna, ale taká s rozumom.  Možno sa mi darí trochu menej skórovať, ale už tie moje výsledky niesu také kostrbaté. A som rád, že sa to potvrdzuje aj tu, na GECKO Tour. Sú to samozrejme aj nejaké Eura na mojom účte, ale hlavne ma teší skutočnosť, že za posledných dvanásť turnajovych kôl mám priemerné skóre 71,54 na kolo. A samozrejme ma teší  5. miesto v priebežnom celkovom hodnotení. Finálový turnaj by mi už nemal újsť.

Začiatkom toho občianského roka Vám chcem všetkým popriať veľa zdravia a šťastia v roku 2017, a golfovo každému aspoň jeden Hole in one. Možno sa to  podarí aj mne v tom novom roku, zatiaľ  to v mojej golfovej kariére chýba.”

skomentoval pre nás Jano Friesz, člen PGA Slovensko a člen golfového profesionálneho tímu RELMOST.

(viac o výsledkoch Jana Friesza a Peťa Valáška na www.golfextra.cz , vyhladávanie: friesz nebo valášek)

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER