T.O.B. BMW ako generálny partner Slovak Amateur Open

Pri príležitosti usporiadania najdôležitejšieho turnaja sezóny Vám prinášame rozhovor s pánom Pavlom Gemmelom, generálnym riaditeľom T.O.B. BMW.

Golf na Slovensku nepatrí medzi najrozšírejnejšie športy, a preto určite všetkých čitateľov zaujíma, prečo sa taký lukratívny partner, ako je T.O.B. BMW rozhodol podporiť práve slovenský golf?

Ani značka automobilov ktorú reprezentujeme, nepatrí medzi najrozšírenejšie na trhu, ale na druhej strane neustálym rozširovaním ponuky vozidiel, je predurčená zväčšujúcemu sa okruhu zákazníkov. Pevne verím, že aj so Slovenským golfom to bude obdobne, rozširuje sa ponuka  ihrísk a tým aj dostupnosť, a k tomuto krásnemu športu si nájde cestu viac a viac priaznivcov. Tieto rovnaké ciele nás spájajú a v tom vidíme priestor pre spoluprácu.

Vaša spolupráca v oblasti golfu však nezačala so Slovenskou golfovou asociáciou. Kde a s kým ste začínali?

Naše aktivity v oblasti golfu začali ešte v roku 2013 na golfom ihrisku v Rajci, kde sme boli 3 roky generálnym reklamným partnerom. V tomto roku sme sa stali generálnym reklamným partnerom SKGA.

Momentálne ste hlavným partnerom Majstrovstiev Slovenska na rany, čo je zrejme najprestížnejšia súťaž pre golfistov na Slovensku. Máte nejakého favorita na majstra Slovenska pre rok 2016?

Naši favoriti budú všetci zúčastnení hráči, nakoľko svojím majstrovstvom napomáhajú rozširovaniu golfového povedomia na Slovensku.

Vy ste tiež aktívny golfista. Ako ste sa k tomuto športu dostali?

V podstate mňa aj manželku nahovoril syn a spoločne sme si urobili zelenú kartu. A som mu za to vďačný, nakoľko už po prvej hre na ihrisku som sa stal golfistom, samozrejme nie hrou, ale zanietením pre tento šport.

Plánujete pokračovať vo finančnej podpore golfu i do budúcnosti prípadne svoje partnerstvo rozšíriť?

V zmysle podpísanej zmluvy s SKGA minimálne v tomto rozsahu ešte do konca roku 2018, o ďalšom pokračovaní resp. rozširovaní je asi predčasné hovoriť.

Vaše dôvody už poznáme, ale aké sú ciele a očakávania zo strany T.O.B BMW od tejto spolupráce?

Pevne veríme, že naša vizibilita v golfe nám umožní rozšíriť rady našich klientov o hráčov golfu a tým vytvoriť priestor na podporu tohto športu zo strany našej spoločnosti. Na druhej strane poskytneme našim klientom možnosť zúčastniť sa najväčšieho amatérskeho turnaja v golfe na svete, BMW Golf Cup International, prostredníctvom nášho firemného turnaja, ktorého jubilejný 10. ročník budeme organizovať v roku 2017.

Na záver trochu nebezpečná otázka. Na celosvetovú povesť krásy slovenských žien je nejeden Slovák (právom) pyšný. Čo by ste na túto tému povedali k slovenským golfistkám?

Prečo nebezpečná otázka? Čo je pravda, nie je hriech. A myslím, že pre mužov spojenie krásnej prírody, krásnych žien a pohodových spoluhráčov poskytuje ten správny relax, ktorý v golfe všetci hľadáme.

Ďakujeme za rozhovor.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER