T.O.B. BMW Slovak Amateur Championship 2016

Majstrovstvá Slovenska na rany pre rok 2016 sú definitívne ukončené. V oboch medzinárodných kategóriách zvíťazili cudzinci, národnými majstrami sa stali Mišo Brezovský a Lea Klimentová.

Spravodajstvo po finálovom dni:

Celý priebeh finálového kola sa odohrával veľmi pokojne a plynule. Cutom postúpili muži obsadzujúci pozície do 42. miesta a ženy do 21. miesta, podľa súčtu výsledkov prvých dvoch dní. Favoritov bolo viac, keďže na delenom prvom mieste sa nachádzali v mužskej kategórii hneď traja hráči. Medzi nimi i slovenský hráč Michal Brezovský, ktorému sa nakoniec v otvorenej kategórii uspieť nepodarilo.

Brezovskému (220) sa spomedzi Slovákov darilo najviac, a tak po prvý raz v jeho golfovej kariére sa mu podarilo získať najvýznamnejšiu trofej na slovenskej golfovej scéne. V národnej kategórii ďalej bodoval Tadeáš Teťák (226) na striebornom stupienku víťazov a tretím oceneným sa stal minuloročný víťaz Adam Puchmelter (228).

,,Tento turnaj by som zhodnotil ako uspešný, aj napriek zemiakovému štvrtému miestu v medzinárodnej kategórii. Celý turnaj bol len o puttovaní, tak ako mnoho predošlích súťaží. S výkonom som spokojný, aj keď posledný deň mohol byť až o triedu lepší a mohol som zabojovať o vyššie umiestnenie v medzinárodnej kategórii.’’zhodnotil po hre Brezovský.

Medzinárodnú kategóriu ovládli cudzinci. Druhú a tretiu priečku obsadili slovinskí hráči Jure Vasle (218) a Luka Naglič (216). Medzinárodným majstrom Slovenska pre rok 2016  sa stal Nemec Alexander Simmes (213). Svojich súperov predstihol o tri rany.

Lea Klimentová (219) obhájila svoj triumf z predchádzajúcej sezóny a opäť v národnej kategórii zvíťazila. Za ňou sa so stratou šesť rán umiestnila Johanka Šteindlerová (225), tretie miesto obsadila Anika Bolčíková (227), ktorá si pozíciu favoritky nedokázala v treťom hracom dni udržať.

V medzinárodnej kategórii žien sa víťazkou stala česká hráčka Sára Kousková (216). Lea Klimentová (219) jej náskok z prvých dvoch kôl síce znížila, no nepodarilo sa jej ho zmazať úplne, preto sa umiestnila na druhom mieste. Bronzovú priečku obsadila Rakúšanka Amelie Svejda (223).

Posledný majstrovský turnaj tejto sezóny sa uskutoční na ihrisku v Skalici už od nasledujúceho štvrtka. Na majstrovstvách Slovenska na jamky sa aj tentoraz predvedú elitní slovenskí amatérski golfisti.

Víťazom srdečne blahoželáme

Konečné výsledky TU

Fotogaléria by www.PhotoMartini.com TU

Spravodajstvo po druhom dni:

Teplo, slnko, bezvetrie. Presne takéto ideálne počasie poskytli majstrovstvá Slovenska v Penati súťažiacim v priebehu oboch odohratých kôl. Naproti prvému, takpovediac zahrievaciemu kolu bez výraznejších výsledkov, bol druhý deň zaujímavejší vo viacerých ohľadoch.

Najlepšie skóre štvrtkového kola podala česká hráčka Sára Kousková. Výsledkom 67 (-5) zatienila aj hráčov z mužskej kategórie. Svojim výkonom sa dostala do vedenia a do finálového kola nastúpi s náskokom štyroch rán pred Anikou Bolčíkovou (72,74). Na treťom mieste so stratou jednej rany sa nachádza Lea Klimentová (75,72). Sára Zrníková svoje výborné postavenie z predchádzajúceho dňa neudržala a prepadla sa až na desiatu priečku.

Nepriaznivú situáciu v mužskej kategórii zmiernil Michal Brezovský, ktorého skvelý výkon vyšvihol na pozíciu lídra. Jeho 69 rán bolo jedným z najlepších výsledkov druhého hracieho dňa. Tie mu zabezpečili návrat z ôsmeho miesta medzi ašpirantov na víťazstvo.

Medzi mužmi však bude prebiehať veľmi tesný súboj. Do piatkového kola totiž nastupujú až traja hráči vo vedúcej pozícii, vďaka rovnakému počtu rán. Okrem Brezovského sú horúcimi kandidátmi na víťazstvo aj Nemec Alexander Simmes (70,73) a Slovinec Luka Naglič.

O víťazoch, výsledkoch, či novinkách z ihriska vás budeme informovať. Pre viac informácií navštívte náš profil na Facebooku @skgagolf.

Spravodajstvo z majstrovstiev Slovenska po prvom dni:

Slovak Amateur Open 2016 sú oficiálne zahájené. Stalo sa tak ešte v utorok podvečer, keď prezident SKGA spolu so zástupcami hosťujúceho ihriska golfového klubu Penati a hlavným rozhodcom slávnostne privítali účastníkov majstrovstiev Slovenska na rany.

Až stredajším ránom sa však začali boje o trofej vrcholného podujatia slovenskej golfovej sezóny. Podľa slov hlavného rozhodcu Jána Peča II. je ihrisko výborne pripravené a po prvom dni uviedol, že hracie kolo súťažiaci obišli bez komplikácií.

V histórií slovenského golfu sa týmto turnajom podarilo prekonať ďalšiu métu, a to počtom tzv. plusových HCP. Tých sa v dejinách slovenského golfu zatiaľ nezišlo na turnaji toľko, ako na ihrisku v Penati, pričom Slovákom prišli konkurovať súťažiaci až z deviatich krajín sveta.

Priebežné výsledky v mužskej kategórii už ale také lichotivé nie sú. Oproti ženám, ktorým sa podarilo na domácej pôde obsadiť prvé tri pozície, si muži počínajú podstatne horšie. Prvých sedem priečok tvoria mená cudzincov, na prvom mieste sa nachádza s výsledkom 70 (-2) Nemec Alexander Simmes.

Najlepšími slovenskými hráčmi sa po prvom hracom kole stali Michal Brezovský, spolu s Adamom Puchmelterom zahrali zhodne 74 (+2) rán a z ôsmej priečky strácajú na prvú pozíciu štyri rany. O dve rany za nimi zaostáva Matej Malíček (76), ešte o ranu horší je Pavol Mach so skóre 77 (+4).

Predbežná výsledková listina v ženskej kategórii vyzerá, ako už bolo spomenuté, o niečo nádejnejšie. Tretiu priečku si s českou hráčkou Sárou Kouskovou (75) delí Lea Klimentová (75), s náskokom dvoch rán sa na druhom mieste umiestňuje Sára Zrníková (73), ktorá stráca na vedúcu hráčku Aniku Bolčíkovú (72) jednu ranu.

Situáciu na ihrisku v Šajdíkových Humenciach budeme aj naďalej sledovať a po každom kole vás budeme o aktuálnom dianí informovať. Pre viac noviniek priamo z ihriska sledujte náš facebookový profil @skgagolf.

Nech vyhrá ten najlepší!

Priebežné výsledky TU

Livescoring TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER