Tadeáš Teťák boduje tentoraz v Španielsku

Pódiové umiestnenie mu ušlo o jedinú ranu.

Po úspešných turnajoch najmä v USA sa Tadeáš Teťák vydal po tromfy do Európy. 7. –  8. septembra sa zúčastnil na medzinárodných majstrovstvách Španielska U18. Po kolách 76, 68, 70, 72 obsadil delenú štvrtú priečku.

Majstrovstvá sa odohrali neďaleko prístavného mesta Malaga v južnom Španielsku na golfovom ihrisku Lauro Golf: ,,Ihrisko podľa ratingu nebolo veľmi ťažké, no bolo náročné  po technickej stránke. Predovšetkým pri ranách z odpaliska. Vzhľadom na to, že toto ihrisko nebolo veľmi dlhé, bolo dôležité dostať sa do dobrej pozície po prvom odpale, aby si hráč vedel vytvoriť jednoduchú ranu na jamkovisko,“ opísal ihrisko Tadeáš.

Aj napriek tomu, že medaila mu ušla iba o ranu, súťaž celkovo hodnotí pozitívne: ,,S turnajom som spokojný, ale stratil som veľa úderov na jamkoviskách. Taktiež som bol spokojný s tým, ako som počas turnaja bojoval. Po úvodných piatich jamkách som bol v prvý deň +5, ale nakoniec sa mi podarilo znížiť výsledok na -2 celkovo. Tento turnaj považujem za veľmi úspešný aj vzhľadom na obsadenie kvalitnými hráčmi. Škoda len tej jednej rany, ktorá mi chýbala na druhé miesto. Stále to považujem za úspešný záver sezóny, “ zakončuje na záver.

Medzinárodným majstrom Španielska sa stal domáci hráč Luis Montojo Fernandez (77, 68, 67, 73) so skóre -7. Pred svojimi súpermi zvíťazil s náskokom štyroch rán.