Tadeáš Teťák splnil cieľ a podpísal golfové štipendium na University of South Carolina.

Tadeáš má jasný cieľ byť profesionálnym golfistom a vie, že preto potrebuje prejsť testom v podobe hry na univerzitnej úrovni. Od pondelka 13. novembra je o krok bližšie splniť svoj sen. Podpísal zmluvu s Univerzitou v Južnej Karolíne.

“Južná Karolína je jedna z najlepších volieb, ktoré som si mohol vybrať, povedal Tadeáš. Je cťou byť vybraný Južnou Karolínou a mať tak príležitosť hrať za špičkovú školu. Páči sa mi prostredie univerzity aj tréneri. Dáva mi to pocit univerzitného mesta. Nemôžem sa dočkať, kým začnem.”

 

Je veľmi zbehlý ako študent-športovec a stretáva sa s rizikami tohto už roky. Nájsť rovnováhu medzi akademickým štúdiom a športom je ťažké. Študenti majú v tomto ale podporu univerzity.

„Byť dobrým golfistom je 50 percent bitky,” hovorí Tadeáš. “Musíte byť dobrý ako študent, ako aj športovec. Keď nie ste dobrým študentom, nebudete môcť hrať golf. Držať v tomto rovnováhu je veľmi dôležité.“

Tadeáš prišiel pred asi rokom na Bishops Gate Golf Academy zlepšiť svoju hru a podarilo sa mu uskutočniť veľký pokrok, ktorý urobil v mentálnej úrovni hry.

“Moja hra sa obrovsky zmenila, obzvlášť v mentálnom aspekte mojej hry,” povedal. “Som ako nová osoba. Naučil som sa byť trpezlivý, správať sa pod tlakom a v rozličných situáciách. Keď mi v lete na U.S. Junior Amateur kedíkoval tréner Zach, bol to obrovský krok vpred, aby som sa stal dobrým golfistom. Mať takú osobnosť ako je on, mi dáva viac dôvery.”

Tadeáš začal s golfom so svojím otcom, keď mal šesť rokov. Je to hra, ktorá mu dáva vysoké očakávania a je pre neho výzvou do budúcnosti.

“Chcem hrať proti najlepším svetovým amatérom,” hovorí Tadeáš. Budúcoročný plán univerzity bude veľmi náročný. Keď sa budem kvalifikovať do akéhokoľvek turnaja, budem poctený. Hrať proti najlepším univerzitným hráčom mi ukáže, na čom musím makať.”

Golf je športom, ktorý miluje, pretože “každý deň je iný a každá rana je iná.” S tým, ako sa chystá hrať univerzitný golf od budúcej jesene, jeho láska pre hru bude iba rasť.

Viac TU

S pomocou podkladov International Junior Sports & Education Advisors spracoval Kamil Balga.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER