Teťák boduje v Amerike. Vybojoval postup na U.S Junior Amateur Championship

Juniorský reprezentant Tadeáš Teťák robí Slovensku dobré meno i za veľkou mlákou. V kvalifikačnom turnaji porazil konkurenciu a mieri na majstrovstvá.

Mladému Slovákovi sa len nedávno podarilo triumfovať na jednom z kvalifikačných turnajov 70-tého ročníka U.S Junior Amateur Championship. Takýchto kvalifikačných kôl je pritom v celých Spojených štátoch len 57 a hrajú sa od 12. do 28. júna na jedno súťažné kolo.

Tadeášovi sa na ihrisku Longboat Key Club v americkom štáte Florida veľmi darilo.  Zvíťazil so skvelým výsledkom 67 (-5) rán a s rozdielom troch rán pred druhým hráčom. Tým si automaticky vybojoval vstupenku na hlavný turnaj juniorských majstrovstiev amatérskych hráčov USA. Podľa počtu prihlásených hráčov sa do hlavného turnaja dostanú obyčajne prví dvaja golfisti z každej kvalifikácie. Po nich sú určení aj náhradníci. Víťaz kvalifikácie dostáva pamätnú medailu.

Šampionát sa uskutoční 17. – 22. júla na kansaskom ihrisku Flint Hills National Golf Club. Tadeášovi gratulujeme a prajeme veľa šťastia.

Autor: Jasmina Hečková