Tím LGK na Majstrovstvách Európy klubových družstiev mužov

Ostrov Cyprus, konkrétne Golf Resort Minthis Hills je v dňoch 22.-24. októbra 2015 organizátorom European Men’s Club Trophy, čiže Majstrovstiev Európy klubových družstiev mužov pre rok 2015.

V sobotu tretím finálovým hracím dňom skončili Európske majstrovstva klubových tímov. Majstrom Európy sa stal tím z Francúzska – Racing club de France, ktorý po troch hracích dňoch dosiahol celkove skóre -9. V hodnotení jednotlivcov dosiahol najlepší výsledok Fín Saulo, celkovo -13.

Tím Lomnického golfového klubu zahral posledný deň výsledok +1, hlavne vďaka výsledku Adama Puchmeltera, ktorý dosiahol v posledný deň svoj najlepší výsledok -2. Ani to však nestačilo k posunu vo výsledkovej listine tímov a znamenalo to konečné 13. miesto v konkurencii 25 tímov z celej Európy. Dávid Turlík zahral v posledný deň svoj najlepší výsledok za tri dni +3, Jan Friesz ml.  +8.

Adam Puchmelter: ,,S výsledkom som ozaj spokojný. Aj keď mi v každom kole ušli nejaké jamky, vždy som to dokázal vo finiši stiahnuť. Teší ma aj celkovo 8. miesto v hodnotení jednotlivcov. O tom, kde som bodoval, svedčí aj môj priemer výsledkov na 5-parovych jamkách, ktorý bol najlepší zo všetkých hráčov turnaja a to 4,0, teda v priemere 1 pod par.”

Dávid Turlík: ,,S hrou som bol celkovo spokojný. Hlavne v tretí deň sa mi podarilo zahrať bez väčších chyb. Škoda, že som nepridal nejaký ten berdik navyše.”

Jan Friesz ml.: ,,Ťažko sa mi môj výsledok komentuje. Opäť som urobil chyby na troch jamkách. A to som bol po 10-tej jamke v pare.”

,,Chcem poďakovať Adamovi, Dávidovi aj Jánovi za bojovný výkon. Priznám sa, že sme tu išli s väčšími ambíciami. Škoda, že k Adamovmu výkonu sa nepridal ďalší hráč. Adamovi chcem zagratulovať k ozaj výbornému výkonu. Dávid sa v silnej konkurencii rozhodne nestratil, pri svojom veku 15 rokov, daných fyzických predpokladoch a chuti do tréningu je myslím veľkou nádejou slovenského golfu. Jánovi turnaj vôbec nevyšiel, ale aj to sa v golfe stáva. Treba rýchlo zabudnúť.”

Z Cypru Jan Friesz st.

Spravodajstvo po druhom hracom dni

Opäť +6, posun z 15. miesta na 13. miesto. To je výsledok tímu Lomnického golfového klubu po druhom hracom dni. ,,Po dvoch kolách som celkovo +1! Bilancia Amen Corner za dva dni je +9! Asi je to len o hlave!” komentoval Adam po druhom kole European Men’s Trophy, ktoré sa hra na ihrisku Minthis Hills na Cypre. Po jamkách 10 až 14 bol +6!  Konzistentnou hrou však dokázal ukončiť druhé kolo výsledkom +1, celkovo za dva dni +1, čo znamená delene 12-te miesto v hodnotení jednotlivcov. Jano zapísal v druhom dni +5, Dávid +9.

,,Golf course Minthis Hills je typickým rekreačným golfovým ihriskom. Ako sa vraví, veľa radosti za málo muziky! Stiesnené priestorové možnosti donútili dizajnérov vtesnať 18-jamkové ihrisko na malý priestor! Až na 12-tich jamkách je v hre autová biela čiara!

A ako hrať Minthis Hills Amen Corner? Proste zobrať osmičku železo a pater!  Dosť mi to pripomína stratégiou 18-tu jamku u nás v Lomnici!” zhodnotil nehrajúci kapitán Lomnického golfového klubu Jan Friesz st.

Možno ešte nejaké postrehy o Cypre negolfovom. Ľudia sú tu veľmi milí a priateľskí! Zaujíma ich, prečo ste tu, ako sa Vám tu páči. Poznajú Slovensko, Bratislavu, Sagana! Golfistu zatiaľ žiadneho! Golf je tu podobne ako u nás vnímaný ako ,,pánske huncútstvo”!

Samozrejme okrem tých, čo z golfu žijú alebo na ňom participujú. Veľmi milo sme prekvapení vynikajúcou a kvalitnou  ponukou jedál v golfových kluboch  ako aj v bežných reštauráciach. A za veľmi dobre ceny!

Spravodajstvo po prvom dni

Prvý hrací deň Majstrovstiev Európy klubových tímov nevyšiel hráčom Lomnického golfového klubu celkom podľa predstav. Začiatok turnaja sprevádzal silný dážď a búrka, takže sa štart posunul o dve a pol hodiny a nakoniec sa štartovalo z jamiek 1 a 10. Po viacerých búrkových hrozbách sa však prvé kolo nakoniec odohralo v plnom rozsahu a bez prerušenia.
Tím Lomnického golfového klubu je po prvom kole na 15. mieste so skóre +6. Jednotliví hráči dosiahli výsledky: Adam Puchmelter – par, Dávid Turlík – +6, a Ján Friesz ml. – +10.

,,Pred poslednou jamkou som bol +2. Je to kratší 5-par, chcel som stiahnuť skóre. Po dobrom drajve a druhej asi 160 metrovej rane na grín sa mi podarilo dať asi 8-metrový eagle pat, takže nakoniec celkovo par” okomentoval svoj výkon Adam.

Asi najmenej spokojný so svojim výkonom bol Jano:
,,Toto by sa mi už nemalo stávať. Zahral som celkove 14 parov a potom nabúcham na troch jamkách +9!”

Tak ako to predpovedal náš tréner David Poulton, do celkových výsledkov výrazne zasiahli jamky číslo 10, 11, 12, a 13.  ,,Amen Corner “ skonštatovali svorne Adam, Jano a Dávid inšpirujúc sa ihriskom Augusta National Golf Club, dejiska slávneho Masters.

Z Cypru

 Ján Friesz st.

Tím Lomnického golfového klubu sa presunul na Cyprus priamo z posledného kola KPMG SKGA Tour, ktoré sa konalo na ihrisku v Penati. Žiaľ tento turnaj sme nemohli kvôli nášmu odletu na Cyprus dohrať.

“Som prvýkrát na takomto veľkom golfovom podujatí, všetko je pre mňa tak trochu nové. Sme však s Adamom a Janom super partia, takže verím aj v dobrý výsledok. Veľmi by som chcel prispieť dobrou hrou k výsledku celého tímu, tak ako to bolo v Hrubej Borši, kde som bodoval hlavne vo finálovom kole,”  komentoval svoju účasť najmladší člen teamu Dávid Turlík.

Majstrovstiev Európy klubových tímov sa v tomto roku zúčastňuje 25 klubov. Podľa aktuálneho hendikepu sa naši hráči zariaďujú niekde v strede štartovného pola. Favoritom turnaja sú klubové tímy z Nemecka, Španielska a Švédska, kde súčet HCP troch hráčov je v súčte nad hodnotou +8.

“Toto ihrisko je veľmi atypické. Aj keď je pomerne krátke, môžu malé gríny a špeciálny druh trávy, na ktorý nie je väčšina európskych hráčov zvyknutá dosť zamiešať poradím. Aj z tohto dôvodu sme počas tréningových dní venovali veľa času hlavne krátkej hre a špeciálne čipovaniu. Podľa môjho názoru o výsledku rozhodnú hlavne jamky 10, 11, 12, a 13, ktoré zvádzajú k agresívnej hre, no každá chyba znamená niekoľko rán naviac. Chlapci sú na tom technicky veľmi dobre, verím v dobrý výsledok.” zhodnotil naše šance David Poulton, Pro tréner Lomnického golfového klubu, ktorý je taktiež súčasťou našej výpravy na Cypre.

“Tento turnaj je pre mňa posledným turnajom medzi amatérmi, nakoľko 1. novembra prechádzam do PRO ako profesionálny hráč. Chcem si to hlavne užiť so spoluhráčmi v tíme. Povzbudením pre mňa sú aj výsledky z posledného kola KPMG SKGA v Penati, kde som po dvoch kolách pred nedeľným odjazdom na Cyprus po výsledkoch 74 a 68 viedol o 9 rán. Nedá mi nepoďakovať hlavnému rozhodcovi Jánovi Pečovi II., ktorý prišiel mňa ako aj Peťa Valáška, ktorý taktiež odchádza do PRO, slávnostne ohlásiť a odštartovať v Penati na prvej jamke, s prianím úspešného pôsobenia medzi profesionálnymi golfistami” toľko pred turnajom Jan Friesz ml.

V ďalší dobrý výsledok verí aj v súčasnosti jednoznačne najlepší slovenský golfový amatér Adam Puchmelter. “Verím, že aj tento turnaj mi vyjde tak, ako väčšina dôležitých turnajov v tomto roku. Uzavreli sme s Janom a Dávidom stávku, že keď dosiahneme dobrý výsledok, neprezradím zatiaľ aký, tak si dáme prefarbiť vlasy. Každý na inú farbu. A samozrejme si tie farby nebudeme vyberať sami pre seba, ale pekne do kruhu!”

Samozrejme poďakovanie patrí aj Lomnickému golfovému klubu, ktorý tu vďaka vytvoreným tréningovým podmienkam môžeme reprezentovať!

Z Cypru

Jan Friesz st.

Fotky TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER