Tobias Munk – víťazom na Masters NGTM

V dňoch 23. a 24. septembra sa na golfovom ihrisku Ypsilon neďaleko Liberca konalo finálové kolo Masters – národnej golfovej túry mládeže pod záštitou predsedu ČOV.

Turnaj sa odohral za typicky jesenných a daždivých podmienok, pri teplote okolo desať stupňov Celzia. Súťaže sa zúčastnilo 80 najlepších českých hráčov vo veku od 7 do 16 rokov.  Slovenské farby zastupoval reprezentant Tobias Munk.

Tobias aj napriek sťaženým poveternostným podmienkam zahral v prvom kole skvelých 74 (+2) rán  a po prvom dni sa delil o prvé miesto vo svojej kategórii. V nasledujúcom druhom súťažnom kole obišiel ihrisko so 77 (+5) ranami a o víťazovi sa teda muselo rozhodnúť až v play-off. Tobias svojho súpera Jakuba Jandu porazil už na prvej rozstrelovej jamke, keď bravúrne zvládol hru pod tlakom a zahral birdie.

Po účasti na EVIAN Championship Juniors Cup, absolútnom víťazstve na túre MORAVA CUP 2017 v kategórii mladších žiakov a žiačok,  je celkové víťazstvo na Masters NGTM v kategórii U12 ďalším veľkým úspechom v Tobiasovej golfovej kariére.

VÝSLEDKY

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER