Tomáš Šmiček jr. obsadil na The Amundi Junior Cup 2021 skvelé 3. miesto

V Evian Golf Resort na brehu Ženevského jazera vo Francúzsku sa dnes tretím kolom dohral 14. ročník The Amundi Junior Cup 2021, turnaj pre zmiešané družstvá pre hráčov kategórie U14. V tímovej súťaži obsadilo Slovensko konečnú 9. priečku. V súťaži jednotlivcov obsadil Tomáš Šmiček jr. skvelé 3. miesto a to aj medzi chlapcami aj celkovo (chlapci a dievčatá spolu). Tomáš dnes zopakoval výsledok z 1. kola (-2), jeho konečné skóre je +1. Za víťazom (Aaron Van Hauwe, Francúzsko) zaostal iba dve rany. Veríme, že Marek Choma si z Francúzska odnáša skúsenosti, ktoré mu pomôžu v ďalšej kariére a dnešný deň hodí rýchlo za hlavu – dnes zahral +16. Z dievčat bola dnes lepšia Laura Póšová (+11), Rebecca Ann Náhliková potrebovala dnes na zdolanie náročného ihriska 14 rán nad par.

Priamo z dejiska sa nám ozval Adam Šangala: “ Vo finálový deň turnaja Amundi Evian Juniors Cup bolo krásne slnečné počasie. Náš Tomáš Šmíček vybojoval 3. miesto (+1), na 2.mieste skončil Francúz Hugo Le Goff (+0) a víťazom sa stal Francúz Aaron Van Hawne (-1). Ďalším našim reprezentantom sa dneska moc nedarilo, Laura Pošová (+11), Marek Choma (+16) a Rebecca Náhliková (+14). V Nations Cup sme skončili na 9. mieste, Francúzsko zničilo konkurenciu a 1. a 2. miesto zostáva vo Francúzsku na 3. mieste sa umiestnilo Taliansko.“

Rebecce, Laure, Marekovi a Tomášovi ďakujeme za reprezentáciu, bojovnosť, p. Šangalovi ďakujeme za informácie priamo z miesta činu a Tomášovi patrí aj veľká gratulácia.