TON – 6. turnaj – Piešťany

Nedeľný šiesty turnaj Túry olympijských nádejí sa uskutočnil za podobných podmienok, ako predchádzajúceho dňa. Zlepšenie nastalo v počasí. Chladný letný deň bol sprevádzaný silnejším vetrom, ale účastníci turnaja na ihrisku v Piešťanoch nezmokli.

Hráči sa na ihrisku chovali disciplinovane, vďaka čomu súťaž prebehla pokojne bez výraznejších komplikácii. Okrem dobrej kvality ihriska, riaditeľ súťaže Ján Pečo II. vyzdvihol výbornú kondíciu jamkovísk.

Ocenení v kategóriách A, B, ale aj v ostatných sú zväčša hráči, ktorých na stupienkoch víťazov možno vídať pravidelne. Michal Darovec (76) si oproti sobotnému vyhratému kolu pohoršil, keď v nedeľu skončil na treťom mieste. Rovnaký počet rán zahral i strieborný Jakub Kokavec a Flávius Halagovec (73) svojich súperov porazil hladko o tri rany.

Linda Ilavská, s počtom rán 80, sa umiestnila v kategórii B na treťom mieste, druhé miesto obsadila Frederika Malichová (79) a prvé miesto získala Michaela Vavrová so 75 ranami.

Žiadnym prekvapením nie je prvé miesto Antónie Zacharovskej (78), avšak tentoraz zvíťazila len o dve rany nad Elenou Máriou Tarabovou (80), ktorej meno sa medzi víťazmi tak často neobjavuje. Svojim výkonom prekonala i hráčky s nižším HCP. Alexandre Malikovej patrí tretia priečka s 82 ranami.

U chlapcov z kategórie C sa zopakoval scenár, ako u ich starších kolegov. Tretie a druhé miesto obsadili hráči s rovnakým počtom rán 84. Na treťom mieste Juraj Frolka, druhé miesto patrí Samuelovi Husárikovi. Prvé miesto s veľkým náskokom 10 rán získal Lukáš Gabura (74).

V chlapčenskej kategórii do 12 rokov si hráči udržali väčšie odstupy. Tomáš Šmiček ml. (73) na prvom mieste, druhú priečku obsadil Tobias Munk (76), tretí Matúš Kudláč (81). Medzi dievčatami bola situácia trochu iná. O prvé miesto zabojovali Alexandra Šulíková (88) a Dominika Bobríková (89), úspešnejšia bola nakoniec o jednu ranu Bobríková. Tretie miesto obsadila Katarína Chynoranská  s počtom rán 94.

Vyvrcholenie juniorskej sezóny sa uskutoční už začiatkom augusta (3.- 5.) na golfovom ihrisku Gray Bear Tále, kde môžu juniori v troch vekových kategóriách zabojovať o titul juniorského majstra Slovenska pre rok 2016. Upozorňujeme, že dátum uzavretia prihlášok sa blíži, a preto s prihlasovaním netreba vyčkávať.

Výsledky turnaja na 18 jamiek TU

Výsledky turnaja na 9 jamiek TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER