SKGA Junior Tour a TON: Najtesnejšie zápasy predviedli najmladší

Na ihrisku Tri Duby v Sliači sa v stredu a vo štvrtok konalo už v poradí tretie kolo SKGA Junior Tour. Súťažiacim vyšlo teplé a slnečné počasie, ktoré najlepšie zúročil Jakub Plech v kategórii dorastencov do 16 rokov. Výsledkami 73 a 74 zahral najlepší výsledok turnaja. Richard Vrablec (76, 76) ovládol kategóriu juniorov do 21 rokov s náskokom takmer 20 rán.

Líderkou 21-ročných dievčat sa stala Sydney Kašinská (79, 76), no spomedzi dievčat zahrala najlepší výsledok Alexandra Šulíková (74, 77) z nižšej vekovej kategórie.

Zaujímavý súboj sa odohral na piatom turnaji TON v kategórii chlapcov do 12 rokov. Napínavý zápas sa ťahal až do 18-tej jamky, kde nakoniec zvíťazil Tobias Munk.

V rovnakej vekovej kategórii vyhrala Laura Póšová až na prvej rozstrelovej jamke parom. Medzi B-éčkovými dievčatami sa stala víťazkou Dominika Bobríková, chlapcov z A skupiny premohol Matúš Kudláč.

Na štvrtkovom šiestom turnaji TON sa na výsledkovej listine medzi víťazmi takmer nič nezmenilo. Bobríková, Munk i Póšová svoju pozíciu udržali, výnimkou sa stala len kategória chlapcov do 14 rokov. V nej sa najlepšie darilo Renému Bergendimu.

TON a SKGA Junior túru teraz čaká dlhšia pauza. Najbližšie sa totiž turnaje odohrajú až v septembri (21. – 23.). V auguste však môžu hráči do 21 rokov zabojovať o titul juniorského majstra Slovenska.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER