Tretie Top10 umiestnenie sezóny pre Rebeccu Hnidkovú na International Swiss Open Ladies

Na Int. Swiss Open Ladies & Men 2017 vo Švajčiarskom GC Wylihof slovenské farby úspešne reprezentovala slovenská reprezentantka Rebecca Hnidková. V silnej konkurencii sa jej po štyroch hracích kolách podarilo vybojovať pekné 9. miesto v celkovom hodnotení, čo pre ňu znamenalo už tretie TOP10 umiestnenie na Int. Open Ladies v Európe v tejto sezóne.

Turnaj sa hral v prvých dvoch kvalifikačných dňoch za neobvykle nepriaznivých poveternostných podmienok – trvalý, celodenný dážď a voda na ihrisku – s čím sa ale Rebecca dokázala vysporiadať v celku dobre. Prvý deň skončila v pare a druhý s výsledkom +2, kde sa jej pošťastilo zahrať zo 60m Eagla priamo do jamky. Celkové skóre +2 po dvoch hracích dňoch ju vynieslo na skvelé 3. miesto priebežného hodnotenia a tým samozrejme prešla bez problémov aj Cut-om pre najlepších 21 hráčok turnaja.

Tretí deň sa hralo dvojkolové finále. Prvých 18 jamiek Rebecce nevyšlo celkom podľa jej predstáv. Skóre +5 ju síce vzdialilo od boja o medajle, ale vďaka príkladnej bojovnosti sa vo štvrtom kole zase dokázala vrátiť späť ku svojej dobrej forme a so skóre +1 vo štvrtom kole,  obsadila v konečnom zúčtovaní výborné deviate miesto.

Turnaja sa zúčastnilo 49 žien a 93 mužov zo 16 krajín sveta.

Na jeho vysokú úroveň poukazuje aj fakt, že aktuálne 40-ta najlepšia hráčka sveta, švajčiarka A. Meichtry, len tak tak prešla Cut-om, ako aj to, že niektoré reprezentantky, ktoré reprezentovali svoje krajiny na nedávnych Majstrovstvách Európy, ako napr. silná nemka F. Friedrich (WAGR-229) či švajčiarka R. Rossel (WAGR-380) cez hranicu Cut-u prejsť nedokázali.

Rebecca Hnidková ukončí tohoročnú úspešnú letnú sezónu v Európe medzinárodnými Majstrovstvami Slovenska Junioriek v Hrubej Borši.

Po úspešnej reprezentácii Slovenska na Majstrovstvách Európy žien, po troch Top10 umiestneniach na Európskych Int. Open Ladies a dosiahnutých ďaľších dvoch Cut-ov na Int. Open Ladies v Belgicku a Rakúsku, ako aj po úspešnej účasti v nemeckej lige, či na niekoľkých narodných turnajoch odlieta Rebecca koncom augusta zase do USA, kde už rok a pol študuje s plným športovým štipendiom na Universite v Tulsa, Oklahoma a hrá v najvyššej americkej lige NCAA – division 1.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER