Úspech Slovákov na 39. ročníku International Slovenian Open mužov a žien

 

Na štvorkolovom šampionáte Slovenian Open v GC Livada v Moravských Topliciach  sa naše hráčky a hráči úspešne prezentovali v súťaži družstiev, v tzv. Nations-Cupe ako aj v individuálnej súťaži.

Spravodajstvo po individuálnej časti Majstrovstiev:

Po dvoch bronzových medajlách pre slovenské farby v súťaži tímov, sme získali eště jednu striebornú. V súťaži jednotlivcov ju vybojoval člen národného tímu Michal Brezovský.
Finálny dvojkolový deň priniesol slovenským farbám skvelú striebornú pozíciu v podobe deleného druhého miesta. Michal zahral vo finálovom kole pekných 69 rán a posunul sa tak na medajlové miesta. Vo štvrtom kole aj vďaka zhoršeniu počasia – silnému vetru – nosili už aj favoriti vyššie čísla.
Turnaj mužov vyhrál spôsobom štart-cieľ Šimon Zach (CZE). Deleným druhým bol spolu s našim Michalom Brezovským Petr Hrubý (CZE).

V konečnom zúčtovaní sa naši hráči umiestnili nasledovne:
T2 Michal Brezovský
T29 Pavol Mach
T32 Matej Zeman
T43 Matúš Brezovský
47 Sebastian Vida

V súťaži žien sa z našich dievčat najlepšie umiestnila Rebecca Hnidková, ktorá sa so skóre 303 dostala do Top 10 turnaja, kde nakoniec obsadila pekné 8. miesto.
Lea Klimentová so skóre 311 obsadila delené T16 miesto, Katarina Drocárová so skóre 312 skončila na 18. mieste a Anika Bolčíková ukončila turnaj na 19. mieste so skóre  315 rán.

Celkovou víťazkou turnaja žien sa stala domáca Pia Babnik, ktorá až v Play-off porazila Sofiu Seldemirovú z Bulharska. Tretie miesto si domov odviezla minuloročná víťazka Gemma Batty zo Škótska.

Spravodajstvo po tímovej časti Masjtrovstiev:

Ako aj team žien v zložení Hnidková Rebecca, Klimentová Lea, Bolčíková Anika tak aj team mužov v zložení Brezovský Michal, Zeman Matej, Mach Pavol dokázali vybojovať bronzové medajle na tomto turnaji.

Hodnotili sa dva najlepšie výsledky trojčlenného družstva z prvého aj druhého hracieho kola.

Turnaja, ktorý je súčasťou Success Programu SKGA na tento rok, sa zúčastnilo 51 žien z 11 krajín a 71 mužov z 9 krajín.

Počas prvých dvoch dni sa v prvých dvoch kolách bojovalo nielen o body do hodnotenia družstiev Nations-Cupu, ale aj o Cut v súťaži jednotlivcov, ktorý predstavuje prvých 30 žen a prvých 50 mužov turnaja.

Cut-om prešli všetky slovenské ženy – Hnidková (148 po dvoch kolach), Klimentová (152), Bolčíkova (154), Drocárová (156) ako aj muži – Brezovský Michal (145), Zeman (150), Mach (153), Brezovsky Matúš (157), Vida Sebastian (160) a budú dnes, v posledný deň turnaja, bojovať v náročnom dvojkolovom finále o medajle v súťaži jednotlivcov.

Takže držme palce, aby sa po pekných dvoch medajlach v súťaži družstiev podarila ešte aj medajla v sútaži jednotlivcov.

Naši slavili aj eso, ktoré sa podario zahrať Matúšovi Brezovskému na jamke č. 6, keď úspešne začal už na prvých dvoch jamkách eaglom a birdiem.

Výsledky nájdete v sekcii Championships TU

Autor: Vladimír Hnidka

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER