V poradí už štvrtý víkend TON za nami

Siedmy a ôsmy turnaj TON sa konal v Šuranoch a v Ivánke pri Nitre.

Prvý deň v sobotu 25.7.2015 sa odohral v Airport golf clube pri Šuranoch. Ihrisko má síce 9 jamiek, ale svojim dizajnom ponúka aj lepším hráčom väčšiu výzvu ako sa na prvý pohľad zdá. Faktom je, že len veľmi málo hráčov si dokázalo na tomto ihrisku zlepšiť svoj HCP. Ihrisko bolo dobre pripravené a počasie nám opäť prialo trocha viac slnka ako je na golf ideálne.

Najepší výsledok tento deň zahral Slezák Sebastian, ktorý zahral dve rany nad par 72 úderov. Najlepší výsledok z pohľadu v hre na rany u dievčať sa podarilo zahrať Malíkovej Alexandre a to 75 rán.

Najlepší výkon z pohľadu zlepšenia hendikepu dosiahla hráčka Šimková Martina, ktorá si s počtom 43 stableforových bodov zlepšila svoj HCP z 17,9 na 15,8.

Najlepšie zlepšenia hendikepov v kategórii turnaja na 9 jamiek  dosiahli hráči Bergendi René (47 stb.),  Kováč Alex (44 stb.). Hráčom za výborné výkony taktiež gratulujeme.

Druhý deň v Meander golf clube je ihrisko síce dĺžkovo kratšie, ale v prípade, ak má hráč slabú krátku hru, tak výsledok pod par je tu len veľmi ťažko dosiahnuteľný. Dizajn ihriska preverí naozaj schopnosť byť presný. Počasie bolo veľmi príjemné a chladnejšie. Hráči sa mali konečne možnosť aj obliecť do viac ako trička.

Víťazstvo zo soboty obhájil opäť Sebastián Slezák, ktorý aj napriek nevydarenému štartu, kedy bol po piatich jamkách plus päť dokázal priniesť do klubovne výsledok 67 (tri rany nad par).  Potešujúci je aj fakt, že zahral okrem troch berdie aj jeden eagle.

Z dievčat bola tentokrát najlepšia Ilavská Linda, ktorá zahrala vyrovnanou hrou bez double bogey výsledok 71.

Medzi najmladšími si na 9 jamkovom formáte turnaja zlepšila hendikep aj Lužinská Leticia Lilian. Jej nový hendkikep je po tomto víkende 44.

Obom klubom by sme chceli poďakovať za naozaj snahu pripraviť ihriská a spoluzorganizovať turnaje TON najlepšie ako im ich možnosti dovolili.

Ďaĺšie turnaje sa konajú v Golf Club Scotland a Agama golf club v termíne 19.9. – 20.9. Dúfame, že si ďalšie nové ihriská príde zahrať opäť viacej hráčov.

Autor: Peter Wieger

Fotogaleríu z Airportu nájdete TU

Fotogaleríu z Meanderu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER