V rámci SKGA Tour sa aj tento rok hrá o KPMG Challenge Trophy.

V piatok 16.10. sa začal finálový turnaj série KPMG SKGA TOUR v Šajdíkovych Humencoch.

Spravodajstvo po finálovom dni:

V nedeľu nastupovali hráči a hráčky do hry postupne z prvého odpaliska. V mužskej kategórii bolo počas celého finálového kola všetko otvorené. Hráči bojovali, hrali birdies, no nevyhnuli sa aj bogeys. Velmi pekný výsledok na jamke č. 2 zahral Oliver Gábor z GC Welten, keď sa mu podarilo zahrať na tejto štvorparovej jamke eagle. Pred druhým kolom zaradil vyššiu rýchlosť a tak sa začala jeho stíhacia jazda, keď v druhom hral skóre 72. Podobne začal včera stíhaciu jazdu po prvom kole aj Peter Valášek ml. z Penati GC. Po dnešnom kole obsadil celkové tretie miesto so skóre 226 (80, 71, 75). Oliver Gábor sa umiestnil na druhom mieste so skóre 225 (83, 72, 70). Víťazom finálového turnaja KPMG SKGA Tour sa stal domáci hráč Michal Brezovský so skóre 223 (77, 74, 72).

Velký boj o prvé miesto sa hral v ženskej kategórii. Hráčky prvého flightu si nič nedarovali. Anne Záleskej z Beskydského Golfového Klubu sa podaril krásny výsledok v podobe eaglu na štvorparovej deviatke. Keď k tomu pridala štyri birdies a dve bogeys, zaslúžene vyhrala s celkovým skóre 222 (74, 80, 68). Druhé miesto obsadila Natália Hečková z GC Welten so skóre 228 (77, 75, 76). Na tretiom mieste sa umiestnila Lea Klimentová z GK Tále so skóre 231 (73, 78, 80).

Vďaka patrí všetkým účastnikom  finálového kola, tímu Penati golf rezortu za velmi dobre pripravené ihrisko a tiež spoločnosti KPMG za podporu tohtoročnej túry. Celkoví víťazi a víťaz KPMG Challenge Tour budú vyhlásení na slávnostnom večeri Golfista roka.

Celkové výsledky KPMG Challenge Trophy TU

Celkové výsledky ženskej kategórie TU

Celkové výsledky mužskej kategórie TU

Spravodajstvo RTVS /sledujte od 10min 50sek/  TU

Fotogaléria TU

Spravodajstvo po prvom dni:

Po dnešnom veternom a upršanom dni priebežne vedú Filip Ráža s 72 ranami medzi mužmi a Lea Klimentová z GK Tále s 73 ranami medzi ženami. Za Filipom delia druhé miesto traja hráči so 74 ranami – Ján Friesz jr. z Lomnického GK, Ladislav Ujhelyi jr. z GC Welten a Tomáš Kuba z GC Skalica. Za Leou sú Anna Záleská z Beskydského Golfového Klubu s 74 ranami a Natália Hečková z GC Welten s 77 ranami.

Finálová turnaj rozhodne aj o celkovom víťazi KPMG Challenge Trophy. Systém bodovania zahŕňa určitý počet jamiek (určí sa pred začiatkom súťažných kôl) zo všetkých rezortov, na ktorých sa bude hrať SKGA Tour. Hráči musia odohrať aspoň 18 zo všetkých SKGA Challenge jamiek v priebehu celej sezóny aby sa kvalifikovali. Golfista/ka s najlepším skóre na 18-tich jamkách v pomere k paru na konci sezóny vyhráva KPMG Challenge Trophy. Jamky budú vybrané na základe ich obtiažnosti a zaujímavosti na jednotlivých ihriskách.

V prípade rovnosti skóre sa počíta lepšie skóre na 1. počítanej jamke, 2. počítanej jamke, 3. počítanej jamke, atď. obdobne až po 18 počítanú jamku. Poradie jamiek je chronologické podľa ich číselného poradia a ihrísk SKGA Tour.

Body do rebríčka vyhodnotenia celoročnej súťaže môžu získať len hráči s domovským členstvom v klube, ktorý je členom SKGA.“

Priebežné poradie KPMG Challenge Trophy nájdete v sekcii Turnaje TU

Štartová listina na 3.kolo 18.10. a priebežné výsledky TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER