V sobotu naše krásne Slovensko navštívil Sir Nick Faldo

Vyhral 6 grandslamových turnajov, 97 týždňov bol absolútnou svetovou jednotkou a je suverénne najlepším európskym hráčom uvedeným do svetovej golfovej Siene slávy.  Sir Nick Faldo, ktorého kráľovná Alžbeta II. poctila rytierskym titulom v roku 2009 navštívil Vysoké Tatry. V predchádzajúcich týždňoch cestoval po Európe v rámci podpory golfovej túry FALDO Series – z Berlína a Plzne zamieril v sobotu 21.septembra 2019 do miesta konania 10 ročníkov juniorských turnajov – golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Charizmatický 62-ročný Nick Faldo má za sebou skvelú kariéru a jeho príbeh mnohých inšpiruje. Najmä pre  mladých je vzorom,  pracuje s nimi už 20 rokov a organizuje pre nich golfové turnaje v mnohých štátoch sveta. „Sme v tomto jedineční,“ povedal Nick Faldo počas návštevy. „Teším sa, že som mohol k vám prísť. Nečakal som, že keď prídem v septembri do Tatier, budete tu mať takú krásnu modrú oblohu a nádherné hory. Som tu prvýkrát a skutočne si to tu užívam,“ uznal Nick Faldo.

„Vyše 10 rokov spolupracujeme s tímom Nicka Falda, ktorý je obrovskou inšpiráciou. Ako rešpektovaná osobnosť a svetová golfová ikona sľúbil aj kráľovej Alžbete II., že golf nie je len výsada bohatých ľudí, ale je hlavne výzvou pre mladých, „uviedol Jiří Hruška, majiteľ golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici a prezident Lomnického golfového klubu.

Golfovú legendu sprevádzal jeho osobný coach Keith Wood a syn Mattew Faldo, ktorý je riaditeľom turnajov Faldo Series. Okrem autogramiády a kliniky, na ktorej Nick Faldo predviedol svoje najlepšie tipy a úžasné odpaly, hostia mali možnosť zahrať si golfovom turnaji (18 jamkový HCP turnaj alebo 9 jamkový texas scramble) alebo trénovať s K. Woodom.  Návšteva vyvrcholila Q&A  session a slávnostnou večerou v hoteli International v strede ihriska.

 

 

V 14-tich rokoch ho očarilo zelené golfové ihrisko, ktoré uvidel na obrazovke nového televízora. „Trénovať som začal na školskom ihrisku, loptičky som odpaľoval do pieskoviska určeného pre skoky do diaľky. Svoje prvé loptičky som pozbieral v kríkoch pri ihrisku“, uviedol Nick Faldo.  Priznal, že v dôležitých turnajoch tak trocha klamal telom a vďaka tomu mnohých špičkových golfistov zmiatol. „Rád hrám pod tlakom, ale nikdy neukážem, že som v strese. Vždy si zachovám chladnú tvár a dúfam, že protihráč sa na mňa pozrie a povie si „teda, ten je v neuveriteľnej pohode, ten to zahrá dobre,“ s úsmevom dodal Faldo. Pred pasovaním za rytiera mu to oznámili listom, ktorý ležal v poštovej schránke, Faldo ju totiž nemá vo zvyku vyberať.  „Zatelefonovali mi z paláca, že Jej veličenstvo potrebuje odpoveď. Opýtal som sa prečo? Pred 3 týždňami sme vám poslali list,“ s úsmevom povedal Nick Faldo.

„Nick Faldo chce odovzdávať svoje skúsenosti, aby juniorom ukázal šance a otvoril dvere,“ potvrdila Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork, ktorej Nick Faldo osobne poďakoval za skvelú organizáciu 10 ročníkov juniorských turnajov na Slovensku a pomoc na európskych aj svetových finále Faldo Series vo funkcii medzinárodnej rozhodkyne.

Sir Nick Faldo založil golfovú tour FALDO SERIES v roku 1996 so zámerom podporiť rozvoj juniorského golfu.  V súčasnej 23.sezóne usporadúva viac ako 40 turnajov v 30 krajinách sveta a každoročne sa ich zúčastňujú tisíce talentovaných mladých hráčov. Medzi víťazov minulých ročníkov patria aj šampióni turnajov Major Rory McIIroy a Yani Tseng.  Na slovenskom turnaji pravidelne hrajú juniori z domova i zahraničia – tento rok to boli hráči zo 7 krajín (nielen zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, ale aj z Holandska,  Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie). Kvalita účastníkov neustále rastie, preto na víťazstvo musia hráči na sebe pracovať nielen po fyzickej a hernej stránke, ale i na strane course management.  FALDO SERIES – 54-jamkový slovenský šampionátje pre juniorov od 12 do 21 rokov, podporovaný The R&A, European Tour, PGA, IJGA a je zaradený v rankingu WAGR. Víťazi 5 kategórií postupujú na európske finále, ktoré sa uskutoční tento rok v novembri v Spojených Arabských Emirátoch.

 

foto: Martin Žilka / PhotoMartini.com

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER