Vavrová v TOP 3 na českej túre

Český golf žil počas posledného aprílového víkendu prvým turnajom národnej túry Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Na súťaži v rezorte Kaskáda nechýbali ani hráči zo Slovenska. Medzi zúčastnenými boli dvaja chlapci – Lukáš Zušťák a Matej Babic – a štyri dievčatá – Katarína Drocárova, Ema Dobiašová, Táňa Čičová a Michaela Vavrová. Poslednej menovanej sa, najmä vďaka výbornému poslednému kolu, podarilo umiestniť na stupienku víťazov. S výsledkami 82, 77 a 71 získala Vavrová tretie miesto.

Michaelu prišiel na turnaj povzbudzovať dedko, Dušan Bohňa, ktorý bol aj jej kedíkom: „Posledné dva dni fúkal silný vietor a hralo sa vo veľkej zime. Miška hrala veľmi dobre dlhé rany, vedela si poradiť s vetrom. Každý deň sa zlepšovala. Zabojovala, pretože skúsenosti z tohto ihriska pred tým nemala.“ Najväčšie medzery má podľa neho v krátkej hre: „Putty jej veľmi nevychádzali, tam robila najväčšie chyby.“

Do finále medzi 22 postupujúcich sa cutom zo Sloveniek neprebojovala len Táňa Čičová (T25). Ostatné dve dievčatá sa zaradili do prvej 20-tky. Drocárová (79, 81, 82)obsadila 19. priečku, Dobiašovej (83, 74, 83) patrila 17.

Babic (77, 76, 82) so Zušťákom (77, 81, 78) rovnako prešli cutom a zo 42 postupujúcich obsadili 24. a 25 pozíciu.