VOLOPA Irish so slovenskou účasťou

VOLOPA Irish je ďalším turnajom European Challenge Tour 2016.

Spravodajstvo po turnaji:

VOLOPA Irish Open bol ďalším turnajom European Challenge Tour 2016, na ktorom sa zúčastnil hráč PGA SK, Jan Friesz. Turnaj sa konal na ihrisku Mount Wolseley golf resort. Priebeh turnaja bol značne poznačený nepriaznou počasia hlavne v druhý den turnaja, v piatok. Opät sa potvrdilo, že naši hráči nemajú skúsenosti s hrou v prudkom vetre a za dažďa. V piatok dosahoval vietor v nárazoch až 80 km za hodinu. V kombinácii s miestami dost prudkým dažďom to boli podmienky, ktoré spôsobili, že cut po dvoch dňoch boli nevídane vysoko, +4. Janovi sa nepodarilo zopakovať výkon z Anglicka. Po priemernom prvom kole, keš este po 13-tich jamkách (štartoval na tee 10) bol na skóre -1, došiel s výsledkom 76 rán(+4). V piatok to už bol len boj s dažďom a vetrom a výsledok 85.

Spravodajstvo:

Tak ako minulý rok sa turnaj hraje na ihrisku Mount Wolseley golf resort, asi 100 kilometrov južne od hlavného mesta Dublin. Slovensko a PGA SK má na podujatí opät svojho zástupcu, hráča RELMOSTU Jana Friesza. ,,Ihrisko je ozaj velmi pekné. Je situované v parku, každá jamka je samostatne osadená a lemovaná nadhernými listnatými stromami. Ozaj nieje problém vidiet niekolkostoročné stromy. Dnes pri tréningovom kole bolo pomerne dobré počasie. Ale viem si predstavit, že pri daždi a vetre to bude o niečom inom. Rád by som nadviazal na dobré kolá zahrané na Czech Masters a Bridgestone Challenge tour. A chcel by som poblahoželat víťazom MSR v jamkovke, Palovi a Natálii! Jamkovka bola vždy mojou srdcovou záležitosťou!”

Z Írska Vás pozdravuje Jano. Držte palce.