Výborné výsledky z juniorskej túry SKGA v Penati Golf Rezorte

Je po prvej SKGA Junior Tour, a veru, bolo sa na čo pozerať. Výsledková listina hovorí za všetko. Medzi dnešnými výsledkami sa objavilo i skóre 67 (-5)!

O najlepší výsledok sa na kvalitnom ihrisku Penati postarala Natália Hečková. Spolu so včerajším skóre je jej súčet rán za oba dni 137 (70,67), čo predstavuje sedem rán pod parom. Druhé miesto patrí Anike Bolčíkovej, ktorá na svoju súperku stratila 15 rán. Treťou umiestnenou je Miriam Mesárošová so 156 ranami.

Adam Puchmelter svoju vedúcu pozíciu udržal, keď ihrisko obišiel so 72 ranami. Jeho súčet z oboch dní je takisto pod parom (-3). Nikomu nedovolil prekvapiť ani Michal Brezovský, ktorý taktiež svoju pozíciu udržal so 75 ranami. Nasledoval Matej Malíček. Ten svoje skóre oproti predošlému dňu polepšil o štyri rany (77,73).

V kategórii do 16 rokov medzi chlapcami vyhral Pavol Mach. Od svojho súpera Mateja Čermana (157) si nechal náskok 7 rán. Z prvého miesta klesol na tretiu priečku Zsombor Hollo. Chlapci z tejto kategórie previedli počas víkendu veľké výkonnostné výkyvy. Napríklad víťaz Pavol Mach sa po prvom nelichotivom výsledku 80 nevzdal a vo finále dorazil do clubhouse-u s výsledkom 70 (-2).

U dievčat včerajšie tesné výsledky naznačovali, že líderka to rozhodne také ľahké mať nebude. Viktória Krnáčová zahrala oba dni stabilných 76 rán, a to jej prinieslo víťazstvo v tejto kategórii. Michaele Vavrovej dnes štart z vedúcej pozície šťastie nepriniesol, so skóre 154 zaostala o dve rany za Viktóriou. Tretie miesto patrí Eme Dobiašovej (158).

V kategóriách E a F do 14 rokov žiadne výrazne zmeny poradia nenastali. Bence Kotel si o tri rany oproti včerajšku polepšil a vyhral so 151 ranami. Stabilné výsledky udržali druhý Lukáš Gabura (80,79) a tretí Bernard Vereš (84,84).

Antónia Zacharovská si udržala odstup sedem rán a tiež ponechala pozíciu líderky. Z tretieho miesta sa na druhé posunula Alexandra Maliková, ktorá dnes odohrala o šesť rán lepšie kolo ako jej súperka Lucia Hrbíková.

U žiačok z kategórie H kraľovala Alexandra Šulíková (204), ktorá si náskok od svojich kolegýň nechala 22 rán. Poradie druhého a tretieho miesta sa nezmenilo. Nasledovala Katarína Chynoranská (226) a Valentina Malichová (234).

Matej Bača predviedol pevné nervy a stabilnými výkonmi vyhral medzi chlapcami do 12 rokov. O štyri rany zaostal Andrej Chochol a z pôvodného deleného prvého miesta sa nakoniec musel uspokojiť s druhou priečkou. Bronzovú medailu si odniesol Richard Habiger.

Výsledky U21, U16 TU

Výsledky U14 TU

Fotogaléria TU

Spravodjastvo po prvom kole:

V sobotu sa začal prvý tohtoročný SKGA Junior Tour. Svoje sily si prišli zmerať hráči do 21 rokov. Medzi štartujúcimi sú golfisti roka 2015 aj mnoho ďalších kvalitných hráčov. V oboch kategóriách do 21 rokov vedú lídri o dve rany. Na čele chlapčenskej kategórie je Adam Puchmelter. Na ihrisku v Penati sa ukázal vo výbornej forme, o čom svedčí jeho skóre 69 (-3) a zlepšenie plusového HCP na +1,9. Silným súperom, s ktorým sa vo finálovom kole bude musieť popasovať je Michal Brezovský. Jeho výsledok 71 (-1) taktiež stojí za zmienku.

Natália Hečková svoje kvality preukázala výsledkom 70 rán (-2) a vedie medzi dievčatami do 21 rokov, tiež so zlepšeným HCP na +1,8. Za ňou nasleduje Anika Bolčíková, ktorá svoju inak vyrovnanú hru spestrila eaglom na 11-tej jamke. Na skórkartu si dokopy zapísala 72 rán.

Kategóriu C vedie o 3 rany nad Lukášom Zušťákom Zsombor Hollo s výbornými 73 ranami. Tesnejšie výsledky sú v kategórii dievčat do 16 rokov. Obhájiť prvenstvo sa pokúsi Michaela Vavrová (75). So stratou jedinej rany nasleduje Viktória Krnáčová a na tretej priečke je po prvom kole Ema Dobiašová (78). Všetky tieto výsledky golfistom zlepšili HCP.

Vedúci hráči v chlapčenskej i dievčenskej kategórii do 14 rokov zahrali svorne 77 rán. Sú to Bence Kotel a Antónia Zacharovská, pričom Antónia vedie s náskokom až ôsmich rán. Lukáš Gabura s výsledkom 80 je zatiaľ v chlapčenskej kategórii druhý.

Medzi 12-ročnými chlapcami súperia Matej Bača a Andrej Chochol. Mladučkým golfistom sa podarilo zahrať rovnako po 84 rán aj napriek dvojnásobne vyššiemu HCP druhého menovaného.

S náskokom siedmich rán vedie kategóriu H Alexandra Šulíková. Nasleduje Katarína Chynoranská (113) a Valentina Malichová (119).

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER