Záverečné kolo KPMG SKGA Tour

Víťazmi posledného turnaja SKGA sú Gabriela Roberta Vitu a Matej Zeman.

Je tu definitívny záver tohtoročnej KPMG SKGA Tour 2016! Priebeh turnaja bol počas všetkých hracích dní bezproblémový, hru dokonca priveľmi nesťažilo ani októbrové počasie.

V ženskej kategórii dominovali cudzinky. Veľmi kvalitný výsledok si na konto pripísala česká golfistka Gabriela Roberta Vitu. Jej skóre 68 rán (-4) je novým ženským rekordom ihriska v Hrubej Borši. S celkovým súčtom rán 212 (-4) zahrala najnižšie skóre spomedzi všetkých hráčov a stala sa tak víťazkou v ženskej kategórii. Na druhom mieste sa umiestnila Natália Hečková so súčtom rán 223 (78,72,73). Tretiu priečku obsadila taktiež Češka Dominika Stará s výsledkami 81, 76, 72 (229).

Matej Zeman si v priebehu celého turnaja udržiaval pozíciu lídra a zvíťazil s výsledkom 219 (73,70,76) rán. Ako už mnohokrát v tejto sezóne sa na druhom mieste umiestnil Michal Brezovský (78,73,73), ktorému sa nepodarilo stiahnuť náskok Zemana z predošlých súťažných dní. Tretiu priečku obsadil Oliver Gábor (79,73,78).

Celkový víťaz KPMG SKGA Tour bude samostatne vyhodnotený na galavečere Golfista roka. Výherca získa hlavnú trofej, ktorú do súťaže daroval hlavný partner turnaja – KPMG.

,,Celá túra ma stúpajúcu tendenciu, ako účasťou, tak i výkonmi súťažiacich. Čoraz častejšie sa túry zúčastňujú aj zahraniční hráči. Moje poďakovanie patrí všetkým golfistom, ktorí sa zúčastňovali na turnajoch, čím pomáhali posúvať úroveň tejto súťaže. Pre sezónu 2017 chceme spĺňať najvyššie štandardy vrcholných európskych podujatí a vybrať pre hráčov, čo najatraktívnejšie ihriská.’‘ zhodnotil na záver túry riaditeľ súťaže Ján Pečo II.

Ján Pečo II. taktiež zverejnil jednotlivé ihriská, na ktorých sa plánuje v budúcej sezóne odohrávať túra SKGA. Do plánu je zapracované aj novootvorené 18-jamkové ihrisko Sedin Golf Resort. Úvodný turnaj sa plánuje na ihrisku Welten, ďalej sa túra presunie do golfového klubu Penati (ihrisko Heritage), do lomnického Black Stork rezortu, na ihrisko Sedin a túru uzatvorí turnaj na ihrisku v Skalici.

Priebežné výsledky muži

Priebežné výsledky ženy

Fotogaléria

Spravodajstvo po druhom kole záverečného turnaja KPMG SKGA Tour:

Túra KPMG SKGA 2016 sa blíži do veľkého finále. Zostáva odohrať posledné kolo, po ktorom sa dozvieme mená víťazov.

Najlepšie našliapnuté do finálového kola mal spomedzi mužov Matej Zeman (73,70). Ten, ako jediný hráč dostal svoje skóre pod par ihriska. Michal Brezovský (78,73) zlepšil svoj výsledok i umiestnenie oproti predchádzajúcemu hraciemu dňu. Momentálne sa nachádza na druhom mieste, no na prvého Zemana má stratu až osem rán. Na tretie miesto sa posunul Oliver Gábor (79,73). Na druhú priečku stráca jedinú ranu.

U žien sa po druhom dni presadili favoritky. Prvú pozíciu si z predošlého kola udržala Češka Gabriela Roberta Vitu (72,72). Jej skóre z oboch dní nepresiahlo hodnotu paru a vedie s náskokom šesť rán. Na druhé miesto sa zo šiestej priečky vyšplhala Natália Hečková (78,72), Lea Klimentová (80,72) zaznamenala taktiež progres. Po druhom súťažnom kole sa predbežne nachádza na tretej pozícii.

Juniorky bodujúce v prvom kole sa po druhom dni o pár miest prepadli. Najlepšie si počínala Katarína Ravluková (77,79), ktorá si pohoršila iba o jednu priečku a aktuálne sa nachádza na piatom mieste.

Aktuálne informácie s vami zdieľame aj na našom facebookovom profile @skgagolf. O ďalších výsledkoch vás budeme v priebehu turnaja informovať po skončení jednotlivých kôl.

Spravodajstvo po prvom kole:

KPMG SKGA Tour dnes spustila prvý deň svojej tohtoročnej derniéry na ihrisku v Hrubej Borši. Navzdory pokročilému ročnému obdobiu si hráči mohli vychutnať posledné teplé lúče slnka a aj keď bol ranný štart spočiatku mrazivý, našli sa aj odvážlivci, ktorí súťažné kolo dohrávali iba v tričkách.

Riaditeľ súťaže Ján Pečo II. je nadmieru spokojný s pripravenosťou ihriska. Podľa jeho slov je v 100-percentnej forme a idylku golfového dňa ešte doplnilo bezveterné počasie.

Chlad si však aj tak vybral svoju daň a odzrkadlil sa na výsledkovej listine. V nej by sme skóre pod parom ihriska hľadali len márne. Aj keď je výrazných výsledkov málo, na popredné priečky sa v ženskej kategórii prebojovali mladé golfistky, známe skôr z juniorských túr.

V prvej pätici sa umiestnili až tri juniorky do 16 rokov, medzi nimi sa na delenom štvrtom mieste nachádzajú Katarína Ravluková (77) spolu s Margarétou Verešovou (77). Trojicu junioriek uzatvára najúspešnejšia Michaela Vavrová (75) nachádzajúca sa na druhej priečke, o ktorú sa delí aj s Anikou Bolčíkovou (75). Podľa predbežných výsledkov sa na prvom mieste nachádza česká golfistka Gabriela Roberta Vitu (72).

Účasť mužskej kategórie bola oslabená o dvojicu favorizovaných hráčov, Adama Puchmeltera a aktuálnu slovenskú golfovú jednotku Pavla Macha, ktorí v nedeľu vycestujú na medzinárodné finále Faldo Series.

O najlepší výsledok sa medzi mužmi postaral Matej Zeman, so skóre 73 rán. Za ním nasleduje Marián Puttera ml. (76) a Michal Brezovský so 78 ranami je na tretej pozícii.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER