Ženy úspešné na ME

Družstvo žien dosiahlo na tohtoročných Európskych majstrovstvách tímov historicky najlepšie umiestnenie.

Ciele splnené

Majstrovstvá Európy ženských družstiev sa tohto roku konali na portugalskom ihrisku Montado Golf Resort. Za vysokých horúčav odohrali súťažiace prvé dve kvalifikačné kolá na rany, ktoré rozdelilo hráčky do troch skupín. ,,Jedným z cieľov bolo dostať sa do druhej skupiny, a keď sa nám to podarilo chceli sme vyhrať aspoň jeden zápas,“ hovorí kapitán tímu Rastislav Antala. ,,S kvalifikáciou som celkom spokojný, dievčatá hrali nad moje očakávania, no samozrejme, mohlo to byť aj lepšie, nebyť pár chýb…’‘

Náročné podmienky mali hráčky aj počas jamkovej hry. Teploty nad 30-tkou a bezvetrie komplikovali aj zlyhávajúce riadenie turnaja ,,Trošku sa zadrhávala organizácia, lebo na ihrisku nebolo dosť vody. Tak sme si to museli riešiť sami.’’

Prvé dva nevyšli

Prvý zápas hralo slovenské družstvo proti Írkam. Kapitán rozhodol, že do štvorhry obsadí skúsenú Natáliu Hečkovú spolu s Anikou Bolčíkovou. Tá bola na takomto turnaji nováčikom. Dôvod bol jednoduchý – istý bod, ktorý mali naše ,,ranárky“ získať pre tím. Táto časť stratégie vyšla podľa očakávaní: ,,Proti Írkam bolo jasné, že by museli mať zlý deň aby sme vyhrali,’‘ hovorí Antala, no napriek tomu sa podľa neho dievčatá držali statočne. V tesných zápasoch nakoniec podľahli Alexandra Patáková aj Sára Zrníková. Slovensko v prvom duely prehralo 1:4.

Nasledovala jamkovka proti Nórsku. Zápas pri prvom pohľade na výsledkovú listinu vyzerá ako ľahké víťazstvo severaniek. Opak bol pravdou. ,,Tento zápas bol ako na hojdačke a nakoniec sa prehupol v prospech našich súperov.’‘ Výsledkom zápasu bolo skóre 5:0 v prospech Nórska.

Koniec dobrý, všetko dobré

Veľmi vyrovnaný zápas sa odohral v poslednom hracom dni proti švajčiarskemu reprezentačnému tímu. Jasná výhra Alexandry Patákovej a rýchla prehra Rebeky Hnidkovej spôsobila predbežnú remízu. Na ihrisku ale stále ostávali tri zápasy otvorené a nerozhodné. Štvorhra v podaní Sáry Zrníkovej a Johanky Šteindlerovej od začiatku prehrávala. Dievčatá ukázali v tomto zápase bojovnosť a súboj na záver otočili vo svoj prospech. Anika Bolčíková sa až do konca držala. Nakoniec proti svojej súperke prehrala a na ihrisku už zostávala za vyrovnaného stavu 2:2 posledná dvojhra, ktorá rozhodovala o víťazstve.

V tomto zápase bojovala o cenný bod Natália Hečková. Tá naplno využila svoje skúsenosti a ukázala svojej súperke psychickú odolnosť, keď z nepriaznivého stavu 2:0 po deviatich jamkách vyrovnala zápas a na trojparovej 18 jamke získala víťazný bod pre Slovensko premeneným putom.

Antala hodnotí turnaj pozitívne. Podľa jeho slov si tím rozumel, dievčatá boli dobrá partia a panovala medzi nimi príjemná, povzbudivá atmosféra. Možno i to je kľúčom k historicky najlepším výsledkom, ktoré slovenské reprezentantky 15. miestom dosiahli.

VÝSLEDKY TURNAJA

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER