Zrníková opäť v TOP 10

Slovenskej reprezentantke sa darilo v univerzitnej lige v USA.

Prvý turnaj sezóny otvorila vo veľkom štýle! Sára Zrníková sa 12. – 13. februára zúčastnila na Texas State Invitational na golfovom ihrisku Plum Creek s parom 71. Podľa Sáry to bol najťažší turnaj, aký v Amerike zatiaľ hrala: ,,Počasie bolo natoľko zlé, že cvičné kolo muselo byť zrušené. O to viac som bola odhodlaná v prvom dni, keď sa hralo 36 jamiek.“

Teploty pod nulou slovenská golfistka nakoniec zvládla výborne. Dôležitou bola stratégia – udržať si chladnú hlavu na jamkovisku: ,,Železami som hrala veľmi dobre, preto som nemala žiadne obavy o zbytočné bogey a mohla som s kľudom dávať jedno birdie za druhým.“

Sára sa z výsledkov 77, 70 a 72 rán (+6) teší: ,,Som veľmi spokojná, že som v takých ťažkých podmienkach obstála, a že sa moja drina v zimnej príprave vyplatila.“ Na turnaji svojimi výkonmi obsadila delené siedme miesto, čo je už jej druhé umiestnenie v najlepšej desiatke hráčok na ,,B-éčkovom“ turnaji.

Univerzitní športovci majú nabitý program. Tím Houston Baptist, ktorý Sára reprezentuje ďalej štartoval 26. a 27. februára na turnaji Islander Classic na ihrisku Corpus Christi Country Club v americkom Texase.

,,Tento turnaj je známy tým, že na ňom prevládajú vždy mimoriadne náročné podmienky. Svojej povesti nezostal nič dlžný ani tento rok. Silný vietor komplikoval hru na úzkych jamkách…“ opisuje počasie Sára. Na tomto turnaji sa Slovenke až tak nedarilo. Svojmu družstvu pripísala skóre 83, 80 a 77 rán.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER